POPIS SVIH IMENA: Za koga će glasati Hrvati u BiH u 11. izbornoj jedinici?
Nakon prijave svih lista za izbore za Hrvatski sabor otkrivena su i imena koja će se naći pred biračima i u 11. izbornoj jedinici u kojoj se biraju trojica zastupnika. Kako se i najavljivalo, sve procjene govore da će se kandidati s triju lista boriti za mandate koji bi im trebali pripomoći u ukupnome zbroju mjesta u Saboru kako bi se što bolje pozicionirali za sklapanje nove parlamentarne većine. Uz HDZ, Most i Neovisna lista generala Željka Glasnovića najozbiljnije računaju da će u dijaspori privući birače. Kako je i najavljeno, Zdravka Bušić, nekadašnja bliska suradnica hrvatskog predsjednika Franje Tuđmana i sestra Zvonka Bušića Taika, nositeljica je HDZ-ove liste, piše Večernji List BiH.
Dva načelnika općina
Na drugome mjestu je načelnik Ljubuškog Nevenko Barbarić, koji se i prije četiri godine nalazio na listi za 11. izbornu jedinicu. Tada su izabrani Božo Ljubić i Željko Raguž, koji se pak nisu ponovno našli na ovoj listi. Na trećem mjestu na listi HDZ-a je i načelnik Kreševa Radoje Vidović. Stana Burić iz Ravnoga članica je vodstva županijske organizacije HDZ-a BiH sa sjedištem u Mostaru. Ivica Mišić saborski je veteran, podrijetlom je iz Brčkog, no živi u Hrvatskoj. On je s liste Mosta na proteklim izborima izabran u Sabor. Livnjak Josip Gelo bio je veleposlanik Bosne i Hercegovine u Vatikanu, no smijenio ga je nelegitimni hrvatski član bh. Predsjedništva Željko Komšić. Nalazi se na šestome mjestu HDZ-ove liste. Čelnik županijske organizacije HDZ-a BiH Soli Danijel Nikolić na sedmoj je poziciji liste HDZ-a za 11. izbornu jedinicu, a iza njega dolazi predsjednik Hrvatskog svjetskog kongresa Vinko Sabljo. Deveti na listi za dijasporu nekadašnji je predsjednik Skupštine Posavske županije Joso Marković, a na desetoj poziciji je savjetnik aktualne Vlade Republike Hrvatske za Hrvate izvan RH Ivan Karlo Stipić. Jedanaesta na listi HDZ-a je Anita Paurić, HDZ-ova dužnosnica iz Zenice, a Ana Andrić dolazi iz Vlade Posavske županije, dok je na pretposljednjem, 13. mjestu Julija Jakešević iz Jajca. Četrnaesta pozicija na listi HDZ-a potpuno je iznenađenje, a to je Ivan Baćak, nekadašnji visoki dužnosnik HDZ-a BiH u vremenu Hrvatske samouprave i bliski suradnik tadašnjeg predsjednika Ante Jelavića, ali i pokojnog doministra unutarnjih poslova Joze Leutara. On praktički nedugo nakon samouprave više nije bio aktivan u bh. politici, ali je bio angažiran u hrvatskome HDZ-u. Dolazi iz Tomislavgrada.
Ministar, odvjetnik, general
Infrastruktura Mostove liste uglavnom su dužnosnici Hrvatske republikanske stranke (HRS). Nositelj je Slaven Raguž, čelnik ove hrvatske stranke iz BiH. Na listi su Vesna Šunjić, Tvrtko Milović, Ivana Ćubela. Mirko Vasilj dolazi iz stranke Čapljina u srcu, a na listi su Danijela Prce, aktivist i fotograf Daniel Rezo, Kristina Mandić, Tomislav Bandić, Dragana Džalto i Dalibor Ravić, koji je na čelu HRS-a u Širokom Brijegu. Slijede Monika Zovko te ministar u Vladi HBŽ-a Ivica Brešić, a na posljednjem mjestu je ugledni mostarski odvjetnik Slaven Bevanda. Na listi generala HVO-a Željka Glasnovića, koji je bio na više bojišta u BiH, jest i odvjetnik sa zagrebačkom adresom Mate Knezović, zatim Ina Vukić, Tomislav Sunić, Marko Jurić, Srećko Telan, Elizabeta Mađarević, Marko Perković, Krešimir Tabak, Milena Matić, Mirna Sunić Žakman, Martina Ćurić, Franjo Miroslav Perković i Marina Sabljić.